Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Bieg w Kasku już 3 kwietnia na Politechnice Świętokrzyskiej!

20-03-2014|10:46:51|Autor: AZS| fot. Bartek Więckowski 

Bieg w Kasku odbędzie się 3 kwietnia w siedmiu miastach Polski, w tym także po raz pierwszy w Kielcach - na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. Start punktualnie o godz. 12:00 spod budynku biblioteki. W tym nietypowym mini maratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kultowego kasku akcji Dziewczyny na politechniki!. Bieg w kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy. Jest elementem ogólnopolskich akcji "Dziewczyny na politechniki!" i "Dziewczyny do ścisłych!". Trwa elektroniczna rejestracja uczestników!

fot. Bartek Więckowski

Bieg w Kasku odbywa się w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!. Ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uzdolnionych uczennic szkół ponad gimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, i zachęcić je do dokonywania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich" i „żeńskich" ścieżek kariery. W Biegu mogą brać udział wszystkie biegaczki i biegacze, jednak - ponieważ akcje są kierowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystek - to ich udział będzie specjalnie promowany i nagradzany.

Bieg współorganizuje siedem politechnik: Politechnika Częstochowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Warszawska. Towarzyszy on Ogólnopolskiemu Dniu Otwartemu Tylko Dla Dziewczyn - kulminacji akcji, która nastąpi jednocześnie w 19 uczelniach w Polsce w dniu 3 kwietnia br. Kielecką edycją organizują wspólnie Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej oraz Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej. Tuż po biegu w kasku wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się w normalnym biegu przełajowym w ramach akcji "Przez Sport... na Politechnikę".

Pieczę organizatorską nad biegiem sprawuje Akademicki Związek Sportowy. Patronat nad akcjami objęła Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) wraz z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. Akcje wspierają też Ambasadorki akcji, czyli kobiety pracujące, jako  informatyczki w partnerującej akcjom firmie GTECH Poland.

Terminy i miejsca biegów:

Częstochowa - 3 kwietnia

Gdańsk - 3 kwietnia

Kielce - 3 kwietnia (start: 12:00, prosimy stawić się najpóźniej 40 minut przed startem w celu weryfikacji)

Opole - 3 kwietnia

Warszawa - 3 kwietnia

Poznań - 4 kwietnia

Łódź - 5 kwietnia

Więcej informacji i REJESTRACJA na: www.biegwkasku.pl  


UWAGA:
Rejestracja na bieg możliwa jest tylko drogą internetową poprzez specjalny formularz:
http://www.biegwkasku.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1:rejestracja&catid=8&Itemid=101

Trasa biegu (start/meta obok budynku biblioteki):

a

 

O akcjach:

aAkcje Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! sąwspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Są jednym z narzędzi w walce przeciwko niedostatkowi za interesowania kształceniem na polskich uczelniach. Ich celem jest zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów inżynierskich, zwłaszcza na kierunkach stricte technicznych - tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i intratnych, otwierających między narodowy rynek pracy.

|Top
Aktualności | O Nas | Sekcje | Rozgrywki | Zapisy | Partnerzy | Galeria | Kontakt