a

Wspaniała wygrana piłkarzy ręcznych w Rudzie Śląskiej. Lider pokonany!

09-02-2016|Autor: AZS|fot. Paula Lesiak

Na inaugurację rundy rewanżowej nasi piłkarze ręczni pokonali na wyjeździe aktualnego lidera tabeli Grunwald Ruda Śląska 27:21. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Najwięcej bramek dla akademików zdobył już tradycyjnie Marek Glita - 9.

- Trochę baliśmy się tego meczu, wiadomo, jest to pierwsze spotkanie po przerwie, do tego graliśmy u lidera, który w pierwszej rundzie „rozjechał" nas w Kielcach różnicą 10 bramek - przyznał już po meczu trener Politechniki  Paweł Sieczka. Jego obawy nie sprawdziły się jednak. - Drużyna zagrała świetny mecz. W drugiej połowie można było sobie spokojnie oglądać i pić kawę - żartował.

Akademicy przez całe spotkanie fantastycznie bronili, w czym duża zasługa kieleckich bramkarzy szczególnie w pierwszej połowie, w której nasi piłkarze ręczni stracili jedynie siedem bramek. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, trwał koncert kielczan, którzy w 50. Minucie prowadzili już trzynastoma bramkami (25:12). Dopiero wtedy w ich szeregi wdarło się trochę rozluźnienia i gospodarze zmniejszyli straty do sześciu bramek.

Ostatecznie Politechnika wygrała 27:21. Najskuteczniejszym zawodnikiem akademików był po raz kolejny Marek Glita - zdobywca 9 bramek. Co ciekawe do zdobycia 27 bramek przyczynił się również Paweł Smagór, bramkarz Politechniki, dla którego to nie pierwszy taki wyczyn...

W następnej kolejce kielczan czeka najdłuższy w sezonie wyjazd - do Brzegu, gdzie zmierzą się z tamtejszym Orlikiem.

SPR Grunwald Ruda Śląska - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 21:27 (7:16)

AZS PŚk:  Smagór 1, Godzwon, Foks - Kamys 2, Sadecki 5, Kurek, Słomiński, Kwieciński 1, Rączka 1, Nowakowski 2, Kołodziej 4, Styrna 1, Nowak, Kozłowski, Żaba-Żabiński 1, Glita 9.