Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Koszykarze wygrywają czwarty mecz z rzędu! Teraz czas na lidera...

21-01-2014|10:34:08|Autor: Michał Filarski|fot. Paula Lesiak

To był bardzo udany weekend dla koszykarzy AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej-Galerii Echo. W wyjazdowym meczu pokonali bez problemów Limblach Limanowa 91:57 notując czwarte zwycięstwo z rzędu. Najskuteczniejszym w kieleckiej drużynie po raz kolejny był Szymon Rzońca, zdobywca 33 punktów. Teraz do Kielc przyjeżdża niepokonany lider: Regis Wieliczka i... na pewno będzie ciekawie. Początek meczu w hali PŚk w niedzielę o godz. 17:00.

Szymon Rzońca

Akademicy byli zdecydowanym faworytem spotkania z ostatnim w tabeli Limblachem i to być może podziałało nieco rozluźniająco na podopiecznych Stanisława Dudzika. W pierwszej kwarcie nie było bowiem widać różnicy miejsc w tabeli, a młody zespół z Limanowej prowadzony przez grającego trenera Piotra Kindlika w pewnym momencie objął nawet prowadzenie 15:11. Taki obrót sprawy zapalił awaryjną lampkę w szeregach kielczan i... dodał im brakującej wcześniej koncentracji. Od tej pory to oni prowadzili, jednak nie więcej niż kilka punktów. Gospodarze trzymali wynik głównie dzięki niezwykle skutecznym rzutom z dystansu w wykonaniu Kindlika i Adama Strzelca. Taki obraz gry utrzymywał się do stanu 27:29. Trener Dudzik w tym meczu dał pograć wszystkim swoim zawodnikom, a rezerwowi odpłacili się całkiem niezłą grą. Pod koszem skutecznie grał Marek Kowalski, który korzystał z dobrych asyst m.in. Huberta Banasika i Pawła Osucha. Po dwóch kwartach akademicy prowadzili 45:32 i spokojnie mogli myśleć o powiększaniu przewagi.

W trzeciej kwarcie na boisku pojawili się gracze pierwszo piątkowi plus niegrający wcześniej Mirosław Klamka. I to właśnie rezerwowy center Politechniki był bardzo aktywny, szczególnie w obronie - nawet na własnej połowie, kiedy to mocnym pressingiem zmusił do błędu rozgrywającego (!) rywali. Za sprawą dobrze wyprowadzanych kontr i niezwykle skutecznego Szymona Rzońcy kielczanie powiększyli prowadzenie do 21 punktów (66:45 po trzech kwartach).

W czwartej kwarcie kielczanie znów powiększyli przewagę, w ostatnich minutach notując serię 10:0. Ostatecznie pokonali Limblach 91:57, co jest najwyższym zwycięstwem akademików w tym sezonie. Był to bardzo dobry mecz do przećwiczenia konkretnych schematów taktycznych. Była duża rotacja, szansę gry dostali wszyscy zawodnicy i każdy dołożył swoją cegiełkę do końcowego sukcesu.

Teraz przed podopiecznymi Stanisława Dudzika mecz z liderującym Regisem Wieliczka. Kielczanie liczą na zwycięstwo i nie stoją wcale na straconej pozycji. Pokazał to i pechowo przegrany mecz w Wieliczce, i ostatnie spotkanie Regisu, w którym na własnym parkiecie długo męczyli się z rezerwami Wisły wygrywając tylko dwoma punktami...

Początek niedzielnego spotkania o godz. 17:00. Emocji na pewno nie zabraknie. Zapraszamy do hali Politechniki Świętokrzyskiej!

Limblach Limanowa - AZS PŚk-Galeria Echo Kielce 57:91 (17:19, 15:26, 13:21, 12:25)

AZS PŚk: Rzońca 33, Dziura 13, Łuczyński 9, Strzałka 7, Jaworski 4 oraz Kowalski 12, Paluch 6, Pawlak 6, Klamka 1, Banasik, Osuch.