Kolejne trzy punkty dla piłkarzy!

14-10-2013|00:29:33

W kolejnym meczu klasy A AZS Politechnika Św. Kielce podejmowała na stadionie międzyszkolnym w Kielcach drużynę Nidy Sobków. Po słabszym meczu w wykonaniu "studentów" AZS wygrał 2:1 po bramkach Krzysztofa Kosińskiego z rzutu karnego i Michała Zapalskiego. Nadmienić trzeba, że od 11 minuty goście grali w 10 po czerwonej kartce dla bramkarza Nidy.

a

W 11 minucie meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Emil Lurzyński, który został faulowany w polu karnym a bramkarz gości w konsekwencji ujrzał czerwoną kartkę. Rzut karny wykorzystał "na raty" Krzysztof Kosiński - za pierwszym razem bramkarz wyczuł intencję strzelca ale sędzia boczny zasygnalizował nieprawidłowe ustawienie bramkarza przed linią bramkową a sędzia główny nakazał powtórzyć karnego. Za drugim razem "Kosa" pewnie wykonał rzut karny. Drugą bramkę dla AZS-u zdobył Michał Zapalski, który pewnie pokonał bramkarza gości strzałem przy słupku. Pod koniec meczu swoją okazję na zdobycie gola miał Emil Lurzyński lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Nidy.

Niestety w tym meczu dwóch zawodników AZS-u doznało kontuzji - najpierw Kuba Wodecki po niefortunnej interwencji doznał kontuzji dużego palca (najprawdopodobniej złamanie) a pod koniec meczu po faulu groźnej kontuzji nabawił się Michał Pedrycz.

Dzięki kolejnym trzem punktom akademicy umocnili się na pozycji wicelidera i wciąż tracą tylko jedno oczko do pierwszej ekipy Wicher Miedziana Góra. Kolejne spotkanie podopiecznie Artura Obarzanka rozegrają w niedzielę w Chęcinach. O godzinie 14:00 zmierzą się z tamtejszym Piastem.

AZS PŚk Kielce - Nida Sobków 2:1 (1:0)