:: Aktualności

AMP w kolarstwie górskim - Przesieka 2012

kPrzez weekend 25-27 maja 2012 Przesieka gościła studentów z całego kraju rywalizujących w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Trasa była wymagająca, składała się ze stromy podjazdów i trudnych technicznie zjazdów. Zawody trwały trzy dni. Na starcie stanęło ponad 70 zawodniczek i prawie 180 zawodników w tym członkowie sekcji kolarstwa górskiego Politechniki Świętokrzyskiej pod pieczą trenera Marka Kalwata.

W pierwszym dniu zawodów odbyła się weryfikacja zawodników. Drugiego dnia każdy uczestnik musiał zmierzyć się z czasówką.  Do pokonania była jedna runda licząca około 6 kilometrów. Uzyskane czasy decydowały o ustawieniu na starcie wyścigu głównego rozgrywanego następnego dnia. Wyścig główny składał się z 5 rund. Z członków sekcji najlepszy czas21:32 uzyskał Karol Skrzyniarz, a wyścigu głównym zajął 37 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zapunktowali Skrzyniarz Karol, Banasik Łukasz i Teodorczyk Michał. Politechnika Świętokrzyska zajęła 24 miejsce w kategorii open.

Zawodnicy Politechniki Świętokrzyskiej na Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim Przesieka 2012:

mTrener: mgr Marek Kalwat