a

AZS Politechnika Świętokrzyska górą w drugoligowych derbach!

15-11-2016|21:49:50|Autor: Wojciech Jaworski|fot. Paula Lesiak

Na to spotkanie szykowaliśmy się i czekaliśmy od dłuższego czasu. Akademickie derby w piłce ręcznej, rozgrywane pomiędzy dwoma największymi kieleckimi uczelniami tym razem padły łupem ,,inżynierów". Mecz stał na wysokim poziomie już od pierwszych minut jego trwania.

Początek spotkania należał zdecydowanie do zawodników Politechniki. W dziewiątej minucie spotkania, po trzech kolejnych trafieniach Mateusza Styrny i jednym kapitana zespołu Zygmunta Kamysa, wynik brzmiał 4:1. W tym momencie coś zacięło się w dobrze działającej maszynie drużyny Politechniki. Rywale zza miedzy zdołali wyprowadzić serię czterech ataków z rzędu i doprowadzili do remisu 6:6. Twarda gra w obronie obu zespołów nie pozwalała na oddanie wielu celnych rzutów na którąkolwiek z bramek, a świetnie spisujący się bramkarze wykazywali się świetnymi interwencjami. Dwie bramki Marka Glity przed końcem pierwszej połowy ustaliły wynik po pierwszych trzydziestu minutach na stanie 12 : 9 dla gospodarzy.

Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli zawodnicy Politechniki, co wyraźnie można było dostrzec na tablicy wyników. Zawodnicy AZS naszej uczelni wykorzystywali proste błędy przeciwników, co pozwoliło im objąć dziwięciobramkowe prowadzenie w 56 minucie meczu. Warto również wspomnieć, że między 40 a 55 minutą gry, AZS UJK zdołało zdobyć tylko cztery bramki. Ostatnie trzy trafienia należały do zawodników UJK ( kolejno Grzesik, Głowacki, Papaj ), ale nie mogli oni już odmienić wyników tego spotkania. Szczypiorniści AZS Politechniki Świętokrzyskiej odnieśli kolejne, czwarte z rzędu zwycięstwo w lidze. Ostateczny wynik derbowego spotkania to 25 : 19 dla gospodarzy.

Przekonująca gra zespołu w obronie spowodowała, że zawodnicy Uniwersytetu mieli wiele okazji do zdobycia bramki, wiele z nich jednak niewykorzystali. W drugiej połowie szczypiorniści Politechniki zdołali lepiej kontrolować piłkę i dochodzić do dobrych pozycji rzutowych, z których zdobywali bramki. Wypada tylko cieszyć się, że drugoligowe derby wygrała nasza drużyna.

Szansą na kolejne punkty będzie mecz w Przeworsku, w najbliższą niedzielę. Zachęcamy do śledzenia facebookowego profilu piłkarzy ręcznych Pśk, na którym pojawi się relacja live z tamtejszego spotkania.

AZS Politechnika Świętokrzyska - AZS UJK Kielce 25:19 (12:9)

AZS PŚk: Godzwon, Foks - Nowak 5, Glita 4, Styrna 4, Kamys 3, Napierała 2, Sadecki 2, Nowakowski 2, Konopacki 2, Kwieciński 1, Lasocki, Rączka, Lenty, Żaba - Żabiński, Kozieja.