Pierwszy krok zrobiony! Koszykarze Politechniki lepsi od KKS

11-04-2015|11:45:51|Autor: Michał Filarski

To był trudny i bardzo wyrównany mecz, ale na koniec to gospodarze turnieju półfinałowego okazali się lepsi. Koszykarze AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo pokonali KKS Siechnice 69:57. Dziś o 20:00 czeka ich mecz z GKS Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Mecz z Siechnicami od samego początku był bardzo wyrównany. Zespołom na początku trudno było opanować nerwy , dużo było nieskutecznych rzutów i strat. Pierwsi "uspokoili się" gospodarze, którzy w ostatnich dwóch minutach pierwsze kwarty wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę (17:10).

Kielczanie nie poszli jednak za ciosem i w drugiej kwarcie kompletnie przestali  trafiać. Przez cztery pierwsze minuty kwarty nie oddali ani jednego celnego rzutu do kosza, za to goście zdobyli osiem kolejnych punktów i wyszli na prowadzenie 18:17.  A zaraz 21:18 po celnej trójce skutecznego z dystansu Damiana Oswalda. Na ten rzut tym samym od razu odpowiedział kapitan akademików Szymon Rzońca. Potem gra toczyła się punkt za punkt. Ostatnia akcja należała jednak do gospodarzy, a zakończył ją celnym rzutem równo z syreną Paweł Bacik. I to Politechnika schodziła do szatni prowadząc 29:27.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, obie drużyny zdobywały punkty falami, ale na koniec to kielczanie osiągnęli czteropunktową przewagę, której nie oddali już do samego końca. Wygraną trzypunktowym rzutem przypieczętował Alan Jaworski, który nie tylko mądrze prowadził grę, ale też sam włączył się w zdobywanie punktów (17 w całym meczu). Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się Artur Busz, zdobywca 20 punktów. Jednak swoją cegiełkę dołożył każdy z drużyny oraz kibice, którzy bardzo licznie stawili się pomóc w walce o II ligę.

W drugim piątkowym meczu Tarnovia pokonała TKM Wlocławek 53:49 po szybkim i bardzo emocjonującym spotkaniu. Dziś o 16:30 czeka nas pojedynek dwóch przegranych zespołów - KKS Siechnice zmierzą się z TKM, natomiast o 20:00 zagrają dzisiejszy zwycięzcy AZS Politechnika Świętokrzyska prowadzona przez Stanisława Dudzika i GKS Tarnovia prowadzona przez Macieja Dudzika. Przeciwko sobie staną ojciec i syn...

AZS PŚk-Galeria Echo Kielce - KKS Siechnice 69:57 (17:10, 12:17, 21:19, 19:11)

AZS PŚk: Busz 20(1x3,3zb,1as), Jaworski 17(3x3, 5as,5zb,6p), Rzońca 11(1x3,11zb,3as,3p,1b), Bacik 6(5zb,3as), Łuczyński 5(8zb,2as,3bl) oraz Borowicki 6(3zb), Pobocha 2(6zb,1bl),Klamka 2(1zb), Ciepliński, Paluch, Banasik, Pawlak.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - sekcja koszykówki - TKM Włocławek 52:49 (20:8,7:23,11:10,14:8)