Piłkarze ręczni wygrywają w Sosnowcu!

16-02-2015|11:39:54|Autor: AZS

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Świętokrzyska wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 33:31. Najskuteczniejszym zawodnikiem akademików był Marek Glita, zdobywca 12 bramek.

Po ubiegłotygodniowej pechowej porażce z rezerwami Vive Tauron Kielce akademicy zapowiadali rehabilitację. Zadanie było trudne, bo teren gorący, a i Zaglębie to bardzo solidna drużyna. Gospodarze z Sosnowca przez cały mecz grali bardzo agresywnie w obronie, ale nie przyniosło to większego efektu. Na skutek takiej gry już w 14. minucie jeden z graczy Zagłębia zobaczył czerwoną kartkę z gradacji kar.  A kielczanie zagrali po prostu dobry mecz. Pierwsze skrzypce, jak zwykle, rozgrywał Marek Glita. Doświadczony rozgrywający wciąż pozostaje w wysokie formie praktycznie co mecz będąc najskuteczniejszym zawodnikiem Politechniki.  Ma to odzwierciedlenie w klasyfikacji strzelców II ligi, której Glita przewodzi z 85 bramkami na koncie.

W 18. minucie „akademicy” objęli prowadzenie 18:13 i wydawało się, że spokojnie dowiozą wysokie prowadzenie do przerwy, ale w końcówce pierwszej części gry rozluźnili się i stracili kilka niepotrzebnych bramek. Po przerwie goście kontrolowali przebieg meczu, a sosnowiczanie próbowali eliminować z gry najlepszego strzelca Politechniki Marka Glitę, ale bez większego rezultatu. – W końcówce prowadziliśmy czterema golami, więc nie było zagrożenia dla naszej wygranej. Nasz zespół bardzo dobrze zaprezentował się w obronie – powiedział trener kieleckiej drużyny, Paweł Sieczka.

Kolejny mecz kielczanie rozegrają z Mosirem Bochnia.

Zagłębie Sosnowiec - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 31:33 (17:19)

AZS PŚk: Godzwon, Foks – Kamys 2, Sadecki 4, Kołodziej 1, Kwieciński 3, Rączka 5, Nowakowski 2, Styrna 1, Nowak 1, Glita 12, Lenty 1, Żaba-Żabiński.