a

Szósta wygrana z rzędu piłkarzy ręcznych! W niedzielę derby z Vive

18-11-2015|12:13:15|Autor: AZS

Bez żadnych problemów swoje kolejne, już szóste z rzędu, zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej. Tym razem pokonali w Biłgoraju tamtejszy MKS 35:21. Już w najbliższą niedzielę czekają nas derby Kielc z rezerwami Vive Tauron.

Kielczanie w Biłgoraju od samego początku narzucili swoje warunki gry. Po 11 minutach prowadzili 8:0, kilka minut później było 11:1. Już przed przerwą mecz był praktycznie rozstrzygnięty. – Dobrze dzisiaj graliśmy również w ataku pozycyjnym. W końcówce było trochę błędów, mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, ale trudno utrzymać koncentrację przy tak wysokim prowadzeniu – mówił w rozmowie z „Echem Dnia” trener AZS-u Politechniki, Paweł Sieczka.

Zwycięstwo w Biłgoraju było szóstym z rzędu dla akademików, dzięki czemu z bilansem 6 zwycięstw i tylko jednej porażki (na inaugurację z Grunwaldem) zajmują trzecie miejsce w tabeli z identycznym bilansem jak prowadzące ASPR Zawadzkie i Grunwald.

O podtrzymanie tej passy nasi piłkarze ręczni zagrają w najbliższą niedzielę. O godz. 11:30 we własnej hali podejmą w derbowym pojedynku drużynę Vive Tauron II, aktualnie zajmującą czwartą pozycję w tabeli. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, oba zespoły liczą na zwycięstwo.

MKS Biłgoraj – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 21:35 (8:22)

AZS PŚk: Smagór, Godzwon – Kamys 2, Sadecki 2, Kurek 1, Słomiński, Kwieciński 4, Rączka 4, Nowakowski 3, Kołodziej 2, Styrna 5, Nowak 2, Kozłowski, Żaba-Żabiński 1, Glita 5, Lenty 4.