Trzecie z rzędu zwycięstwo siatkarzy!

04-12-2014|15:08:02|Autor: Paula Lesiak

W środę, 3 grudnia siatkarze KU AZS Politechniki Świętokrzyskiej podejmowali na własnym terenie Radiator$ Stąporków. Kieleccy akademicy po raz kolejny dali kibicom powody do radości, zwyciężając w trzech setach.

Pierwsza odsłona meczu już od początku układała się po myśli gospodarzy. Dość szybko wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca premierowej partii (19:7, 21:13). Dobre przyjęcie pozwalało rozgrywającemu, Jakubowi Kryniewskiemu na wprowadzanie do gry zarówno atakującego jak i przyjmujących oraz środkowych. Siatkarze politechniki dominowali na parkiecie i nie pozwolili przekroczyć gościom progu 14 punktów.

Drugi set  również rozpoczął się od prowadzenia kielczan (4:2), jednak po chwili wśród nich wkradło się zbyt duże rozluźnienie i rywale zdołali doprowadzić do remisu (7:7), by następnie wyjść na prowadzenie. Goście doskonale spisywali się w bloku i dzielnie walczyli o każdą piłkę w obronie (8:13). Do stanu 18:20 gra toczyła się punkt za punkt i Radiator$ Stąporków ciągle prowadził dwoma „oczkami”. Końcówka seta należała do podopiecznych Katarzyny Siudak. Michał Dziarmaga wziął na swoje barki ciężar gry i dzięki jego skutecznym atakom oraz zagrywkom odrzucającym przeciwników od siatki, akademicy zdołali odrobić straty, a nawet uzyskać dwa punkty przewagi (23:21). Na nic zdał się czas wzięty przez trenera gości, ponieważ to kielczanie wytrzymali nerwową końcówkę i zakończyli tę partię na swoją korzyść (25:23).

Początek trzeciego i ostatniego seta rozpoczął się od zdobycia trzech punktów pod rząd przez gospodarzy (3:0). Przyjezdni z powodzeniem gonili siatkarzy politechniki (4:4), ale to akademicy spisywali się lepiej w każdym elemencie i znów objęli prowadzenie (9:5). Kielczanie dość długo utrzymywali bezpieczną przewagę (10:8, 14:8, 16:10), jednak drużyna ze Stąporkowa nie dała sobie tak łatwo wyrwać zwycięstwa. Gdy już wydawało się, że wygrana jest w zasięgu ręki naszych siatkarzy, goście punkt po punkcie odrabiali straty i zminimalizowali ją do dwóch „oczek” (23:21). Zawodnicy Politechniki Świętokrzyskiej wyprowadzili dwie skuteczne akcje i to właśnie oni mogli cieszyć się z kolejnego wygranego spotkania.

KU AZS Politechnika Świętokrzyska – Radiator$ Stąporków 3:0 (25:14, 25:23, 25:21), MVP: Jakub Kryniewski

KU AZS PŚk: Robert Czekaj, Kamil Tajer, Karol Duda, Jacek Stankowski, Jakub Kryniewski, Marcin Głowienka, Dawid Sosiński oraz Michał Dziarmaga, Paweł Baran

Trener: Katarzyna Siudak