Strona główna | Mapa strony | Kontakt

a

Ważne zwycięstwo koszykarzy Politechniki w Tarnowie. 40 punktów Jaworskiego

02-02-2016|14:10:06|Autor: Michał Filarski|fot. Tomasz Schenk

Dziesiątą wygraną w sezonie odnieśli koszykarze AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej-Galerii Echo Kielce w 11. kolejce trzecioligowych rozgrywek koszykarzy. W Tarnowie pokonali niepokonaną do tej pory na własnym boisku Unię 72:50 i umocnili się na pozycji lidera. Aż 40 punktów dla kielczan rzucił  Alan Jaworski.

Hala przy ulicy Traugutta w Tarnowie, w której w tym sezonie rozgrywają swoje mecze gracze Unii, do przyjazdu kielczan pozostawała niezdobyta. Przegrywały tam wszystkie drużyny, w tym faworyci rozgrywek Calipers Kielce i AZS Politechnika Krakowska. To zapowiadało bardzo trudny pojedynek dla kieleckich akademików. Ewentualne zwycięstwo odniesione w „jaskini lwa" byłoby bardzo cenne. Optymizmu dawało kielczanom wysokie 27-punktowe zwycięstwo z Unią we własnej hali. W pierwszej rundzie kielczanie wygrali 85:58.

Mecz, zgodnie z oczekiwaniami, od samego początku był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta to jednopunktowa wygrana podopiecznych Stanisława Dudzika, w drugiej na prowadzenie wyszli gospodarze. Do przerwy to oni prowadzili trzema punktami (30:27).

W drugiej kielczanie zagrali swój popisowy numer. Zacieśnili obronę i momentalnie zbudowali przewagę, której nie oddali już do samego końca spotkania. Do zwycięstwa AZS poprowadził kapitan drużyny Alan Jaworski, który zdobył aż 40 punktów. - Alan zagrał na swoim poziomie - żartował trener Dudzik, który chwalił cały zespół: - Chłopcy tradycyjnie już nie odpuszczali, każdy wniósł coś do gry.

W najbliższą niedzielę koszykarzy Politechniki czeka kolejny mecz wyjazdowy. W Wadowicach o 16:00 zagrają ze Skawą.

UNIA MUKS 1811 Tarnów - AZS PŚk-Galeria Echo Kielce 50:72 (16:17, 14:10, 7:21, 13:24)

AZS PŚk: Jaworski 40 (6x3), Pawlak 10 (2x3), Pobocha 7, Drogosz 2, Pękalski oraz Ziemski 6, Kowalski 4, Banasik 3(1x3), Kumoch, Mormus, Żaba-Żabiński.