Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Sportowe podsumowanie weekendu. Zwycięstwo i porażka ligowców

07-10-2013|09:47:54

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie w weekend nasi sportowcy. Kolejne zwycięstwo zanotowali grający w A klasie piłkarze nożni pewnie pokonując Victorię Górki Szczukowskie 3:1. Dzięki temu umocnili się na pozycji wicelidera. Gorzej poradzili sobie w Ostrowcu nasi szczypiorniści, którzy ulegli KSZO 18:25.

kszo

Piłkarze ręczni po inauguracyjnym zwycięstwie z Wandą jechali do Ostrowca w dobrych nastrojach, wiedząc jednak jak trudna przeprawa czeka ich w starciu z podopiecznymi Zbigniewa Tłuczyńskiego. Świętokrzyskie derby stały pod znakiem solidnej obrony. W tym elemencie gra wyglądała dobrze z obu stron. Nieco gorzej nasi zawodnicy radzili sobie w ataku. Na domiar złego nasi zawodnicy z 9 przyznanych rzutów karnych, wykorzystali tylko pięć. To mogło być decydujące... W ekipie z Ostrowca bramki rozłożyły się praktycznie na całą kadrę meczową, a najwięcej - sześć - rzucił Paweł Świeca. W ekipie z Kielc taki wynik zanotował Marek Glita. Kolejne spotkanie nasi piłkarze ręczni rozegrają w najbliższą sobotę we własnej hali. Ich przeciwnikiem będzie UKS Juvenia Rzeszów.

psk

W dużo lepszych humorach kończyli weekend piłkarze nożni. Występujący w A klasie podopieczni Artura Obarzanka pewnie pokonali Victorię Górki Szczukowskie 3:1 (1:1). Emocje były od samego początku. W 5 minucie niespodziewanie gospodarze objęli prowadzenie. Odpowiedź akademików była natychmiastowa. Już w 6 minucie wyrównał z karnego Krzysztof Kosiński. Na prowadzenie AZS wyprowadził Kamil Milner ( 51 min.), a wynik ustalił Bartosz Kuzincow na dziesięć minut przed końcem spotkania. Dzięki tej wygranej nasza drużyna utrzymała pozycję wicelidera i z 18 punktami na koncie traci tylko jedno oczko do liderującej ekipy Wicher Miedziana Góra. Kolejne spotkanie w niedzielę 13 października o godz. 15:00. Na Stadionie Międzyszkolnym nasi piłkarze zmierzą się z Nidą Sobków.

kielce biegają

Występy ligowców to nie był koniec występów naszych reprezentantów. Kilka osób z sekcji lekkiej atletyki prowadzonej przez Marka Kalwata pobiegło w biegu ulicznym „Kielce Biegają", który w sobotę zorganizowany był w centrum miasta. Trasa licząca około 1900 metrów wiodła głównie ulicą z Sienkiewicza. Biegacze biegli spod dworca w stronę Placu Artystów, potem ulicą Kapitulną i Mała do Rynku. A następnie Dużą wracali na Sienkiewicza i później prosto pod pomnik patrona ulicy. Oprócz naszych studentów w biegu wziął także udział emerytowany pracownik Uczelni Zbigniew Trela. Co warte podkreślenia Pan Zbigniewa skończył 70 lat, ale kondycji mógłby mu pozazdrościć niejeden młodzieniec...

MF

Fot. Rafał Soboń, Michał Dygas, Marek Kalwat

Wyniki i składy:

II liga piłki ręcznej

KSZO Odlewnia Ostrowiec - AZS Politechnika Kielce 25:18 (15:10)

Politechnika: Smagór, Godzwon - Kamys 1, Rączka 5, Kwieciński, Pluciński 3, Banach, Kuraś 3, Żaba-Żabiński, Glita 6, Kozłowski.

A Klasa Piłki Nożnej

Victoria Górki Szczukowskie - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 1:3 (1:1)

Bramki dla AZS PŚk: Kosiński (6min.-K), Milner (51min.), Kuzincow (80min.)

AZS: Paweł Pacanowski - Krzysztof Bębacz, Tomasz Buras, Jakub Wodecki, Michał Janus - Michał Zapalski (75' Erwin Zdziechowicz), Kamil Wojasiewicz, Bartosz Kuzincow (85' Tomasz Bębacz), Krzysztof Kosiński, Kamil Milner - Emil Lurzyński

|Top
Aktualności | O Nas | Sekcje | Rozgrywki | Zapisy | Partnerzy | Galeria | Kontakt