a

Koszykarze Politechniki lepsi od Regisu Wieliczka

22-02-2016|15:45:37|Autor: Michał Filarski|fot. Paula Lesiak

Nasi koszykarze odnieśli już dwunaste zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem we własnej hali pokonali Regis Wieliczka 78:61. A już w następną niedzielę o 17:00 kolejny mecz naszych koszykarzy „u siebie", kiedy to zagrają z Limblachem Limanowa.

Koszykarzu AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej-Galerii Echo odnieśli swoje dwunaste zwycięstwo w tym sezonie. Nie przyszło ono jednak tak łatwo, jak te w ostatnich spotkaniach. Młodzi, ale doświadczeni koszykarze z Wieliczki (kilku występuję równolegle w drugoligowym zespole AGH Kraków) od początku postawili trudne warunki akademikom. I początkowo to goście prowadzili - rozpoczęli od 4:0, potem było 15:12 i 18:17 na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty.

Jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie gości w tym spotkaniu. Kielczanie dzięki trójkom Łukasza Pawlaka (aż trzy w pierwszej kwarcie) i Alana Jaworskiego wyszli na prowadzenie, które powiększył skuteczną dobitką na koniec kwarty Szymon Żaba-Żabiński. W drugiej odsłonie kielczanie za sprawą skutecznych w tym okresie Michała Ziemskiego i Bartłomieja Pobochy wyszli szybko na 10 punktowe prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała z kolei do debiutującego w barwach AZS-u Maciej Białka. Młody wychowanek MKK Kielce wniósł sporo ożywienia w szeregi kielczan i również dołożył swoją cegiełkę do bezpiecznego dziesięciopunktowego prowadzenia akademików (42:32).

Po przerwie gracze Regisu szybko zniwelowali pięć punktów przewagi gospodarzy, a co więcej doszli ich nawet na jedynie trzy punkty (50:47 dla AZS) w 5. minucie trzeciej części. W tym momencie czas wziął trener Dudzik, a jego zawodnicy po powrocie na boisko zaczęli kapitalnie bronić i skutecznie kontrować. Zanotowali serię 11:0, a kolejne punkty niemal na zmianę zdobywali Michał Ziemski i Alan Jaworski.

Było 61:47 i taki obrót sprawy wywołał dużą nerwowość na ławce Regisu. Przewinienie techniczne za krytykowanie decyzji sędziego otrzymał jeden z zawodników gości, a chwilę potem sędziowie tak samo ukarali trenera zespołu z Wieliczki Marka Paulischa. A akademicy spokojnie powiększali przewagę i dowieźli bezpieczne prowadzenie do samego końca. W samej końcówce poważnie wyglądającej kontuzji doznał lider Regis Filip Całka. Ostatecznie Politechnika wygrała 78:61, a najskuteczniejszym strzelcem już niemal tradycyjnie okazał się Alan Jaworski, zdobywca 25 punktów. Na wyróżnienie zasłużył też jak zawsze waleczny, ale i skuteczny pod tablicami Bartłomiej Pobocha.

Akademicy zwycięstwo zadedykowali swojemu trenerowi Stanisławowi Dudzikowi.

W następnej kolejce koszykarze Stanisława Dudzika podejmą we własnej hali Limblach Limanowa. Będzie to ostatni mecz akademików w sezonie zasadniczym rozegrany na własnym obiekcie. Początek meczu w niedzielę 28 lutego o godzinie 17:00

Następnie do końca rundy czekają ich jeszcze cztery spotkania wyjazdowe (w tym derby Kielc z Calipers).

AZS PŚk-Galeria Echo Kielce - UKS Regis Wieliczka 78:61 (25:20, 17:12, 19:15, 17:14)

AZS PŚk: Jaworski 25 (2x3,6zb,4as,2p), Pobocha 14 (8zb,3p,1bl), Pawlak 11 (3x3,3zb,2as,2p), Pękalski 7 (1x3,6zb,1as,1p), Drogosz 4 (5zb,2as,1p) oraz Ziemski 10 (4as,1zb,1bl), Białek 5 (1zb,3p), Żaba-Żabiński 2 (6zb,3p), Banasik 0 (1zb,2p).