Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Zainaugurowaliśmy rok akademicki na sportowo! 

24-10-2014|09:24:12|Autor: MF|fot. Kamil Dziewit, Wojciech Krupa 

W czwartek zainaugurowaliśmy na sportowo nowy rok akademicki na Politechnice Świętokrzyskiej. Tradycyjnie już odbył się VIII Bieg o Puchar JM Rektora, a także mecz futsalu kobiet reprezentacji uczelni z drugoligową Moravią Morawica oraz pokazy aerobiku sportowego.

W biegu tradycyjnie wzięli udział studenci Politechniki Świętokrzyskiej, którzy licznie stawili się na starcie. Wśród kobiet najlepsza była Ilona Kardas – studentka pierwszego roku na Wydziale Zarządzania i Modelowanie Komputerowego, a wśród mężczyzn Dawid Piątek z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn. – Bieganie trenuje od siedmiu lat, więc dla mnie to było trochę łatwiejsze zadanie, ponieważ jestem do tego przygotowana. Ale rywalizacja i tak była spora - mówiła po biegu zwyciężczyni Ilona Kardas w rozmowie z dziennikarzem Echa Dnia.

W tym roku z powodów zdrowotnych w biegu nie wziął udziału Rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak, który kibicował swoim studentom. - Niestety lekarze nie zalecali mi starów w imprezach, gdzie jest duży wysiłek fizyczny. Mam jednak nadzieje, że za rok ponownie wezmę udział w tym biegu – powiedział Rektor w rozmowie z Echem Dnia.

Po biegu w uczelnianej hali sportowej rozegrany został pokazowy mecz futsalu kobiet, w którym zespół AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej zmierzył się z drugoligową Moravią Morawica. W spotkaniu zwyciężyła Moravia 6:1, ale warte podkreślenie jest, że studentki Politechniki wystąpiły w obu drużynach. A wszystko dlatego, że wiele dziewcząt grających w drużynie z Morawicy studiuje także na Politechnice i jest podporą uczelnianej drużyny. Spowodowało to spory ból głowy związany z faktem kto ma zagrać w jakiej drużynie… 

Mecz rozgrywany w 3 tercjach po 10 minut rozpoczął się od lepszej gry Politechniki, która po golu swojej kapitan Patrycji Szumskiej prowadziła 1:0. Potem jednak do głosu doszły bardziej doświadczone zawodniczki z Moravii. Prowadzone przez trener Marysię Tarczyńskie wykorzystywały każdy błąd akademiczek. Bezlitosne dla swoich koleżanek były Agnieszka Michta i Justyna Olesińska. Obie popisały się hattrickiem, a mecz zakończył się wynikiem 6:1 na korzyść Moravii. Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, jednak dobrze w bramce spisywały się bramkarki, a kilka interwencji bramkarki Politechniki Pauli Szyszki spotkało się z dużym aplauzem publicznośći.

W przerwie meczu studentki Politechniki zaprezentowały pokaz aerobiku sportowego, a po spotkaniu zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Politechnikę Świętokrzyską oraz firmę Perfect Body Center.

Galeria zdjęć (kliknij tutaj)  

AZS Politechnika Świętokrzyska - Moravia Morawica 1:6 (1:1, 1:3, 1:6)

Bramki: Patrycja Szumska (3') - Agnieszka Michta (9',23'.26'), Justyna Olesińska (17',19',29') 

Wyniki VIII Biegu o Puchar JM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej:

Wyniki kobiet:

Kategoria Open:

 1. Ilona Kardas (Wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego),

2. Dominika Grzegorczyk (Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki),

3. Angelika Kowalik (WIŚGiE).

Studentki Politechniki Świętokrzyskiej:

1. Ilona Kardas (WZiMK),

2. Dominika Grzegorczyk (WIŚGiE),

3. Angelika Kowalik (WIŚGiE).

 

Wyniki mężczyzn:

 

Kategoria Open:

1. Dawid Piątek (Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn),

2. Damian Wysocki (Uniwersytet Jana Kochanowskiego),

3. Damian Kania (WZiMK).

 

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej:

1. Dawid Piątek (WMiBM),

2. Damian Kania (WZiMK),

3. Damian Piwowarczyk (Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki).

Pracownicy Politechniki Świętokrzyskiej:

1. Jakub Takosoglu (Prodziekan WMiBM),

2. Andrzej Stobiecki (Prodziekan WEAiI).

|Top
Aktualności | O Nas | Sekcje | Rozgrywki | Zapisy | Partnerzy | Galeria | Kontakt