:: Aktualności

Słodko-gorzki tydzień koszykarzy Politechniki...

Dwa diametralnie różne mecze rozegrali w ostatnim tygodniu koszykarze Politechniki. Najpierw pewnie, choć nie bez problemów pokonali Regis Wieliczka, a następnie zdziesiątkowani przez kontuzje zostali rozbici w Skrzyszowie. Kolejny mecz rozegrają 3 lutego o godzinie 16:00 – we własnej hali podejmą Skawę Wadowice.

Mecz z Wieliczką nie był pojedynkiem ładnym dla oka. Na boisku była twarda gra, do której niestety nie dostosowali się sędziowie, co chwilę gwiżdżąc kolejne przewinienia jednym i drugim. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra i dość zaskakujące prowadzenie jednym punktem gości.
Podrażnienie tym gospodarze na trzecią kwartę wyszli bardzo zmobilizowani. Dobra obrona uruchomiła szybki atak, który okazał się zabójczą bronią na koszykarzy z Małopolski. Przewaga momentalnie sięgnęła kilkunastu punktów i wszystko wskazywało, że zwycięstwo jest już niezagrożone. Było 71:52 na korzyść kielczan i wtedy stała się rzecz niezrozumiała. Gospodarze zupełnie stanęli a gracze Regisu złapali drugi oddech. Agresywna obrona na całym boisku sprawiała duże problemu graczom Stanisława Dudzika. Przewaga była jednak na tyle duża, że zwycięstwo udało się dowieźć do końca. Na uwagę zasługuje fakt, że aż sześciu graczy zdobyło dwucyfrową liczbę punktów.
Drugi mecz tego tygodnia to wyjazdowy pojedynek w Skrzyszowie. Zespół Unii groźny jest dla każdego, co pokazał w poprzedniej kolejce wygrywając z Siemaszką Piekary, wcześniej w I rundzie wysoko wygrywając w Kielcach. Do Skrzyszowa kielecka ekipa pojechała jednak zdziesiątkowana chorobami i kontuzjami najlepszych graczy. Zabrakło też zawieszonego za dwa techniczne faule Krzysztofa Dziury. Początek meczu był jednak bardzo dobry w wykonaniu kielczan. OD pierwszych minut nieznacznie, ale prowadzili. Dobrze grał skuteczny Damian Rogowski. Dopiero w samej końcówce udało się odskoczyć podopiecznym Ryszarda Żmudy. I gdy wydawało się, że jest szansa powalczyć przyszły koszmarne minuty bez punktu. Trudno powiedzieć z czego to wynikało. A gospodarze skrzętnie to wykorzystali raz po raz karcąc akademików szybkimi kontrami. Stąd taki a nie inny wynik do przerwy.
Trzecia kwarta to powrót do gry kielczan. Obrona była naprawdę dobra, o czym świadczy to, że jedyne punkty w kwarcie koszykarze Unii zdobyli dopiero w ostatnich minutach kwarty. Tylko co z tego, skoro kielczanie zdobyli ich tylko 11… To było za mało na dobrze dysponowanych dzisiaj koszykarzy spod Tarnowa…
Teraz koszykarzy AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo czeka pojedynek ze Skawą Wadowice. Początek meczu w niedzielę trzeciego lutego o godzinie 16:00 w hali sportowej Politechniki.

27 stycznia 2013

Michał Filarski

AZS PŚk Galeria Echo Kielce - UKS Regis Wieliczka 78:71(22:25, 19:17, 20:8, 17:21)
AZS PŚk: Borowicki 19(1x3), Rzońca 13, Kowalski 10, Trześniewski 10, J.Strzałka 10 oraz Rogowski 13(1x3), Pawlak 2, M. Strzałka 1, Paluch, Jakubczyk Osuch, Filarski.

Unia UKS Skrzyszów – AZS PŚk Galeria Echo Kielce 87:48 (22:19, 32:6, 4:11, 29:12)
AZS PŚk: Rogowski 20(1x3), Trześniewski 11(1x3), Paluch 6, M. Strzałka 6, Osuch oraz Cymbalak 3, Jakubczyk 2, Filarski.

Politechnika lepsza od Skawy! Teraz Cracovia...