Strona główna | Mapa strony | Kontakt

:: Aktualności

Przeworsk zdobyty! Piłkarze ręczni znów zwycięscy             

Po remisie i porażce w dwóch poprzednich sezonach, w końcu przyszedł czas na zwycięstwo w Przeworsku. Podopieczni trenera Pawła Sieczki wygrali po dwóch równych połowach 30:20 (15:10). Głównie dzięki dobrej grze w obronie i konsekwencji w ataku.

zPoczątek meczu nie zapowiadał tak spokojnego zwycięstwa akademików. Gdyby nie to, że nasi zawodnicy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, udałoby im się szybciej odskoczyć przeciwnikom. A tak wynik oscylował w granicach remisu do 20 minuty meczu. Od tego momenty kielczanie poprawili grę w obronie, oraz skuteczność w ataku i dzięki temu ostatnie 10 minut pierwszej połowy wygrali 7:2. Pozwoliło im to zejść do szatni na przerwę przy spokojnym prowadzeniu 15:10.          

Druga połowa zaczęła się od dwóch bramek zawodników AZS-u, jednak gospodarze odpowiedzieli również dwoma trafieniami. W tym momencie pogubili się sędziowie tego spotkania, podejmując kilka kontrowersyjnych decyzji w krótkim odstępie czasu. Zrobiło się nerwowo, a stojący wówczas między słupkami bramki akademików, Paweł Smagór zbyt długo i głośno komentował decyzje arbitrów, w konsekwencji czego dostał dwie dwuminutowe kary. Ożywiły się trybuny i ławki rezerwowych obu zespołów. Na te wydarzenia szybko zareagował trener Paweł Sieczka, biorąc czas. Podczas minutowej przerwy w grze, uspokoił emocje u swoich zawodników i uczulił ich przed wdawaniem się w niepotrzebne dyskusje. Wpłynęło to mobilizująco na akademików, którzy nie dali gospodarzom odrobić strat i grę w długim osłabieniu przegrali tylko 1:2.

Gdy siły na boisku się wyrównały, nasz zespół zdobył trzy bramki z rzędu, dzięki czemu powiększyli swoje prowadzenie do ośmiu bramek i uciszyli żywiołowo reagujących kibiców na trybunach. W ostatnich 15 minutach meczu AZS powiększył swoją przewagę, co pozwoliło trenerowi wpuścić zmienników. Ostatecznie nasz zespół wygrał 30:20, co nie pozostawiło złudzeń, kto w tym dniu był lepszy na boisku.

Michał Kwieciński

fot. Maciej Wadowski


Orzeł Przeworsk - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 20:30 (10:15)

AZS PŚk: Smagór, Porzucek, Godzwon - Glita 7, Kamys 6, Kwieciński 5, Banach 4, Nowakowski 3, Kuraś 2, Sitarski 2, Rutecki 1, Żaba-Żabiński, Kozłowski

Politechnika po raz drugi lepsza od Siemaszki! Choć nerwy były do samego końca...

Politechnika króluje w Kielcach! Debry Kielc dla akademików

Pogoń i horror na koniec...Cracovia jednak lepsza

Politechnika lepsza od Skawy! Teraz Cracovia...

W szpilkach... z futbolówką

Testosteron unosił się w powietrzu… Politechnika lepsza od Bochni

Słodko-gorzki tydzień koszykarzy Politechniki...

AZS czyli... Atmosfera Zabawa Sport!

...back|

|Top
Aktualności | O Nas | Sekcje | Rozgrywki | Zapisy | Partnerzy | Galeria | Kontakt